رقیب سرسخت زعفران هستم و هزار و یک نام روی گوجه فرنگی  گذارده اند . اشتها آور و مقوی اعصابم وبینایی چشم را تقویت میکنم . اگر میخواهید از گوجه فرنگی  استفاده کامل ببرید ، گوجه فرنگی  خام خام بخورید ...

 

گوجه فرنگی رقیب سرسخت زعفران می باشد – آذربایجانی به گوجه فرنگی بادمجان قرمز و عرب تماته  میگویند و فرنگیها گوجه فرنگی تمات نامیده اند . اما در کتابهای علمی گوجه فرنگی  میوه گرگ ایران می دانند . ایرانی بودن گوجه فرنگی  با اینکه ایرانیان   فرنگی لقب  داده اند ، خیلی عجیب است . اما اگر به تاریخچه گوجه فرنگی  از امریکا و اروپا و آسیا توجه کنید ، علت این وجه تمسیه خواهید کرد گوجه فرنگی یک برادر کوچک ایرانی دارد به نام تاج ریزی که  زادگاه اولیه اش ایران بوده ، و اعراب آنرا «عنب الثعلب» انگور روباه نامیده اند . و چون سابقاً آنرا از ایران به اروپا میبردند و نوع ایرانی آن بسیار مرغوب بوده در کتب علمی خارجی به نام میوه ی روباه ایرانی معروف شده است و همینکه پس از کشف آرمریکا گوجه فرنگی  از کشور پرو در آمریکای جنوبی به اروپا آورده اند ، چون شبیه تاجریزی بودم همه تصور کردند که گوجه فرنگی  تاجریزی پرورش یافته میباشم که در سایه ی پرورش بزرگ شده و حجمم چندین برابر آن شده است و به همین جهت گوجه فرنگی هم میوه ایرانی تصور کردند و چون برادر کوچکم  منسوب به روباه ایران بود مرا هم به  گرگ ایرانی نسبت دادند . در کشور فرانسه گوجه فرنگی را  سیب عشق میدانند . زیرا رنگ سرخ گوجه فرنگی  عشق آفرین است و غذاها را رنگین میکند و به سفره های شما رنگ و بوی مخصوص میدهد و چون گوجه فرنگی  این رنگ قرمز را در نور مهتاب میگیرم و این نور دلخواه عاشقان است ، اکر گوجه فرنگی  سیب عشاق بدانند اشتباه نکرده اند . قبل از گوجه فرنگی  برای رنگین کردن غذاها از زعفران استفاده میکردند ، ولی گوجه فرنگی  با قیمت ارزان و فراوان ، رقیب سرسخت زعفران گردیدم ، و تاکنون میوه ای که بتواند از این جهت جانشین گوجه فرنگی  شود پیدا نشده است . به علت داشتن ویتامین آ از شبکوری جلوگیری میکنم و خس بینایی را تقویت مینمایم وبه سبب داشتن ویتامینهای « ب» مقوی اعصاب بوده ، اشتها آور شده و به هضم غذا کمک میکند و از یبوست و نفخ جلوگیری مینماید ، و به شما نیرو و نشاط می بخشم به علت داشتن ویتامین «ث» فراوان ، در برابر امراض عفونی بدن شما را حفظ و نگاهداری مینمایم . از التهاب و گرمی مواد قندی و چربیها میکاهم . در برابر این همه صفات و مزایا ، من از شما میخواهم که اب من مثل یک میوه رفتار کنید . مرا در سبد میوه کنار سیب و انار پذیرایی نمایید . و به اطفال خود توصیه کنید که گوجه فرنگی خام خام مانند یک میوه بخورند . هرگز مرا در روغن سرخ نکنید زیرا در این صورت هضم من مشکل شده بلکه مرا در آب خودم بپزید و بعد کرته به  آن اضافه کنید . در موقع تهیه املت هم مرا با تخم مرغ و روغن نپزید بلکه  املت ساده تهیه کنید و بعد مرا قاچ قاچ کرده کنار آن بچینید و کمی روی اتش بگذارید . همینکه کمی گرم شدم مرا میل نمایید .

هنگامی که من سبز و کال هستم هرگز مرا نخورید و در غذای خود و اطفال تان نریزید . زیرا در این حالت من یک غذای نامطبوع و سمی هستم . برای هر معده مناسب نبوده و ثقیل و دیر هضم میباشم .به کسانی که مبتلا به نفخ معده هستند ، و همچنین آنهایی که معده شان نمیتواند مواد نشاسته ای را هضم کند توصیه کنید که همیشه بعد از غذا از من به عنوان دسر استفاده کنید و به آنهایی ک دچار یبوست بوده ، و از بی اشتهایی رنج میبرند ، توصیه کنید که مرا قبل از غذا به عنوان اشتها آور نوش جان نمایید . و برای این کار بهتر است که گوشت مرا با مقدار مساوی ماست مخلوط کرده و در یخچال بگذارید و نیم ساعت قبل از غذا نوش جان کنید . عده ای بدون جهت مرا متهم کرده اند که دارای اسید اگزالیک بوده و برای کسانی که مبتلا به سنک کلیه و مثانه بوده و بیمارانی که نقرس و روماتیسم دارند خطرناک میباشم . من از بابت خود را بیگناه میدانم و چنین اتهامی را تکذیب میکنم و فقط میدانم که اشخاص سودایی مزاج نسبت به دانه های من حساسیت دارند . خوردن گوشت بدون دانه من برای هیچکس ضرر ندارد و بر عکس چون ادرار را زیاد میکند برای این دسته از بیماران بسیار مفید می باشم . من خونهای ترش را قلیایی میکنم سنک کلیه و مثانه را رد میکنم و ورم روده را شفا می بخشم . اگر مبتلا به جوش غرور جوانی هستید حتما از ورقه های نازک من به عنوان یک ماسک زیبایی استفاده کنید . این ماسک از زیاد چربی زیادی پوست را می گیرد . پشه و مگس و زنبور از بوی برگ من خوششان نمی آید و فرار میکنند از این هنر من به صورت که میتوانید استفاده کنید و بدانید که کاشتن من در باغچه منزل علاوه بر قشنگی و فواید زیادی که دارد ، میتواند این حیوانات موذی را فراری دهد . از رب من به عنوان جاشنی غذا استفاده کنید و به من مثل یک دوست صمیمی  نگاه کنید .

نوشته شده در تاریخ جمعه 24 اردیبهشت 1389    | توسط: فاطمه - م    |    |
نظرات()